آیا ارز دیجیتال جایگزین طلا میشود؟؟

نظرسنجی ها نشان می دهند 77 درصد از سرمایه گذاران و تریدرهای روسی بیت کوین را به طلا و فارکس ترجیح می دهند.

اوگنی ماشاروف، رئیس AFD گفت: سرمایه‌گذاران روسی اکنون به دارایی‌های مالی دیجیتال به‌عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنند تا صرفاً یک «محصول تبلیغاتی».

بر اساس یک نظرسنجی جدید، ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین به طور فزاینده ای در بین سرمایه گذاران روسی محبوب شده و ظاهراً جایگزین سرمایه گذاری سنتی شده اند.

انجمن تریدرهای فارکس در روسیه (AFD) که یک سازمان محلی متمرکز بر بازار ارزهای خارجی است، نظرسنجی را با 502 تریدر و سرمایه گذار روسی انجام داد تا احساسات تریدرها و سرمایه گذاران محلی در مورد ارزهای دیجیتال را بررسی کند.

در این نظرسنجی که در آگوست 2021 برگزار شد، نزدیک به 77 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین BTC، اتریوم ETH و لایت کوین LTC جزو آینده نگرترین سرمایه گذاری ها هستند. تنها 8.8 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که طلا را بهترین سرمایه گذاری می دانند، در حالی که 14 درصد «ارزهای ملی آشنا» را ترجیح می دهند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که تنها 23 درصد از پاسخ دهندگان هرگز از ارزهای دیجیتال استفاده نکرده اند. از این تعداد، بیش از 77 درصد به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در آینده نزدیک فکر می کردند، در حالی که تنها 7.6 درصد به شدت مخالف مشارکت در این نوع سرمایه گذاری بودند. 15 درصد باقی مانده گفتند که هنوز تصمیم نهایی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نگرفته اند.

اوگنی ماشاروف، رئیس AFD گفت که این نظرسنجی به وضوح نشان داده است که سرمایه‌گذاران روسی اکنون دارایی‌های مالی دیجیتال را به‌جای یک «محصول تبلیغاتی» به عنوان یک سرمایه‌گذاری جدی در نظر می‌گیرند. سال گذشته، نظرسنجی شورای جهانی طلا نشان داد که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین پنجمین ابزار سرمایه گذاری محبوب در روسیه پس از حساب های پس انداز، ارزهای خارجی، املاک و مستغلات و بیمه عمر هستند.

AFD گفته بود که این سازمان نتایج نظرسنجی خود را برای بانک مرکزی روسیه و کمیته دومای دولتی در بازارهای مالی نیز ارسال خواهد کرد چرا که مدیر بانک مرکزی روسیه گفته بود، خرید بیت کوین مانند ورود به یک میدان مین است.

علیرغم اینکه سرمایه گذاران روسی به طور فزاینده ای روی ارزهای دیجیتال شرط بندی می کنند، بانک مرکزی این کشور همچنان موضع سختگیرانه خود را در مورد ارزهای دیجیتال حفظ کرده است. در ماه ژوئن، الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، کریپتو را یکی از خطرناک‌ترین ابزارهای سرمایه‌گذاری در حال حاضر نامید.

در حالی که بانک مرکزی روسیه در مورد ارزهای دیجیتال با تردید صحبت میکند، در حال حاضر بر توسعه روبل دیجیتال متمرکز است و پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه از سال 2022 وارد مرحله آزمایشی شده است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top