بیت‌کوین ارز مورد استفاده در مریخ

آیا استفاده از بیت‌کوین در مریخ امکان پذیر است؟

ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر می‌گوید اگرچه سرعت تسویه تراکنش‌ها می‌تواند چالش‌هایی ایجاد کند اما استفاده از بیت‌کوین در مریخ ممکن است.

در حالی که مدیر عامل تسلا و بنیانگذار اسپیس ایکس، ایلان ماسک، در ابتدا در برابر ایده استفاده از بیت‌کوین به عنوان ارز در مریخ مقاومت می‌کرد، اما به تازگی برروی آن متمرکز شده است.

در فضایی در X (توئیتر سابق) با عنوان «ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) Approved» ماسک در پاسخ به مدیر عامل شرکت ARK Invest، خانم کتی وود، در ابتدا استفاده از بیت‌کوین به عنوان ارز در مریخ را به دلیل زمان قابل توجهی که برای تسویه تراکنش ها نیاز دارد، رد کرد.

او گفت: استفاده از نوعی ارز دیجیتال در مریخ منطقی است اما شما نمی‌توانید از بیت‌کوین استفاده کنید زیرا اصلاحیه تراکنش‌ها بیش از حد زمان خواهد برد.

این امر در بحبوحه چشم انداز مستمر ماسک مبنی بر ساختن یک مستعمره در مریخ تا سال 2050 صورت گرفته است، چرا که او ادعا می‌کند که انسان برای بقا بزودی باید در سیارات دیگر تکامل خود را ادامه دهد.

با این حال، پس از یک طوفان فکری شفاهی که توسط خود ماسک ایجاد شد، او به این نتیجه رسید که ممکن است واقعاً این موضوع  امکان پذیر باشد – اگرچه هنوز با موانعی روبرو خواهد بود.

او گفت: باتوجه به اینکه مریخ بیست دقیقه نوری با ما فاصله دارد شاید بتوان تا حدی از بیت کوین استفاده کرد اما استفاده زیاد از آن دشوار خواهد بود، بنابراین نیاز است که این موضوع در خود مریخ بومی شود.

پس از این، ماسک با مت کورالو، توسعه‌دهنده هسته بیت‌کوین به توافق رسید که سرعت پایین تراکنش بیت‌کوین را می‌توان از طریق شبکه لایتنینگ در مریخ بومی‌سازی کرد.

ایمن کردن تراکنش‌ها در بیت‌کوین در حال حاضر تا یک ساعت زمان میبرد، زیرا بلاک‌چین آن‌ها را در بلوک‌های ۱۰ دقیقه‌ای مونتاژ و نیاز به تایید شش بلوک قبل از نهایی شدن تراکنش دارد.

با این حال، آدام بک، مدیر عامل Blockstream، با شبکه لایتنینگ محلی و یا بدون آن، نسبت به این ایده با شکل فعلی بیت کوین خوشبین‌تر بود. او به موضوع X Space پاسخ داد و گفت: “12-22 دقیقه نوری با بلوک‌های 10 دقیقه ای مشکلی نخواهد داشت.”

در آوریل 2023، داده های Glassnode نشان داد که استفاده از شبکه لایتنینگ بیت‌کوین به طور قابل توجهی ارزان‌تر از سایر پرداخت‌های قدیمی است.

طبق گفته Glassnode، هزینه ارسال ارزش در سراسر شبکه لایتنینگ 0.0029 درصد است که تقریباً 1000 برابر ارزان‌تر از پردازنده‌های پرداخت مسترکارت یا ویزاکارت است.

در همین حال، گمانه‌زنی‌هایی در مورد اینکه آیا ماسک گزینه استفاده از کریپتوکارنسی‌ها را برروی X پیاده‌سازی خواهد کرد یا خیر وجود دارد، چرا که او قصد دارد آن را به یک «اپلیکیشن همه چیز» تبدیل کند.

بر اساس گزارش‌های که در ژانویه ۲۰۲۳ منتشر شد، دو نفر که با برنامه‌های X آشنا بودند، گفتند که اگر قرار باشد شرایط و یا ویژگی پرداخت بر روی X مهیا شود، بطور حتم ارزهای دیجیتال را در خود جای خواهد داد.

اما در 5 آگوست 2023، ماسک به یکی از کاربران در X پاسخ داد و گفت که “هرگز” یک توکن رمزنگاری را بر روی پلتفرم X راه اندازی نخواهد کرد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top