جلسه 22 غول فناوری در مورد AI

13 سپتامبر روز چهارشنبه توسط چاک شومر رهبر اکثریت سنا سازماندهی و 22 غول فناوری از جمله ایلان ماسک مالک X (تویتر)، ساندار پیچای (گوگل)، مارک زاکربرگ (مدیر عامل META)، سام آلتمن مدیر اجرایی کمپانی OpenAl، سازنده چت‌ جی‌پی‌تی و بنیانگذار مایکروسافت و به گفته برخی از رسانه ها بیل گیتس ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن در آن شرکت کردند تا درباره مهم‌ترین چالش‌ها و فرصت‌های هوش مصنوعی و آینده قانون‌گذاری در این حوزه مشورت کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در بیانیه ای که صادر کرد اعلام کرد که رهبر اکثریت مجلس سنا مدت ها است که درباره ضرورت گردآوری مجموعه قوانینی در آمریکا صحبت می‌کند که علاوه بر توسعه سریع هوش مصنوعی بتواند مقابل بزرگ‌ترین تهدیدها و خطرها را بگیرد.

چاک شومر (رهبر اکثریت سنا) در ابتدای سخنان خود در نشست گفت: «امروز ما تعهدی بزرگ، پیچیده و حیاتی را شروع می‌کنیم.» موضوع صحبت ایلان ماسک و اریک اشمیت (مدیر اجرایی پیشین گوگل) درمورد خطرها و تهدیدهای فناوری‌ بر پایه هوش مصنوعی صحبت کردند. ایلان ماسک پس از ترک جلسه به خبرنگار آسوشیتدپرس گفت: «گفت‌وگویی بسیار متمدنانه میان شماری از باهوش‌ترین افراد جهان بود.» و همچنین اضافه کرد که تقریبا همه افراد حاضر در جلسه  در مورد این موضوع که توسعه هوش مصنوعی نیاز  به قانون‌گذاری دارد اتفاق‌نظر داشته‌اند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top